En Çok Tercih Edilen Perde Modelleri

                       

Perdeler, evlerinizi daha zengin gösteren ve görsel estetiği tamamlayan, aksesuarlardır. En çok tercih edilen perde modelleri arasında jalûzi, stor, zebra ve tül perde yer alır. Son dönemin zarif perde tasarımları, klasik anlayıştan uzaklaşarak pratik ve daha küçük perde desenlerinin üretilmesini sağlamıştır.   

Jalûzi perde gibi pratik kullanıma sahip camlarınızın kapladığı alan büyüklüğünde pratik perde seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Stor perdeler, fon olarak kullanabileceğiniz tasarıma sahiptir. Aynı zamanda kolay kullanımıyla ve duvarlara uygun renk seçimiyle tam bir bütünlük yakalar. Zebra perde de stor gibi şık ve zarif desenleriyle evlerinizde sıklıkla yer bulacak cam aksesuarlarından bir diğeridir. 

Demirci Perde kalitesiyle evinize en çok yakışacak perdelerde şimdi tanışabilirsiniz!

Modern Tasarımlar İçin Jalûzi Perdeler

Jalûzi perde modelleri, tül ve perdeyi tek tasarımda birleştiren modelleriyle son dönemin vazgeçilmezleri arasındadır. Tam kapandığında içeriyi göstermez ve gün ışığını tamamen keser. Tül ayarına getirdiğinizde, gündüz içerinin görünmesini engelleyebilirsiniz ve sağlıklı gün ışığı alabilirsiniz. Modern tasarımlara sahip jalûzi perdeler, eşyalarınıza ve duvar renklerinize uyum sağlayabilecek zengin renk seçeneklerine sahiptir. Hem duvara hem de kornişe monte edebilirsiniz.   

Kullanım Kolaylığı İçin Stor Perdeler

Stor perde, çiftli sistem tül stor, mat stor, ithal stor, blackout stor, karartmalı stor, ithal mat stor olmak üzere çeşitli modellere sahiptir. Tül stor daha çok estetik görünümüyle ön plana çıkar. Evlerin içinde kendi zevkinize uygun olarak farklı pencerelerde ve kapı camlarında kullanabilirsiniz. 

Mat stor perdeleri evlerinizin iç mekân rengine uygun olarak estetik bütünlük sağlamak amacıyla tercih edebilirsiniz. Stor perde seçeneklerinin tamamı, kolay açılır kapanır mekanizmaya sahiptir. Stor perde modelleri, yanda yer alan çekme mekanizması yardımıyla aşağı ve yukarı doğru hareket eder. Silerek temizleyebileceğiniz perde modellerinden biridir. 

Daha Kolay Işık Kontrolü İçin Zebra Perdeler

Zebra perde modelleri, desen olarak bir zebrayı andıran çift renkli pencere aksesuarlarıdır.  Bir tarafı tül bir tarafı stor kalın perde gibi ayarlanabilir. Kolay açılıp kapanma mekanizmasıyla opak kısmı tamamen kapatarak tül kısmı arka tarafa getirebilirsiniz. Böylece akşam olduğunda iç göstermeyen bir perde gibi kullanabilirsiniz. Gündüzleri ise tül ayarını kullanarak ışığın içeri süzülmesini ve gün ışığı almayı sağlayabilirsiniz. Tek mekanizma içinde hem perde hem de tülü bir arada kullanabilirsiniz. Bu özelliğiyle zebra perdeler, ışık kontrolü açısından son derece kolaydır. Gündüz kullanımında perde tam bir zebra görünümündedir. Zebra ayarında ışığı perdeleyerek içeri süzülmesine yardım eder. 

Doğallık Ve Zarafet İçin Tül Perdeler

Tül perde modelleri, mekanizmalı ve klasik tül perde olmak üzere farklı seçeneklere sahiptir. Stor tül perde seçeneklerini tercih ederek mekanizmalı ve pratik bir kullanımı tercih edebilirsiniz. Ama klasikten vazgeçmek istemeyenlerdenseniz özellikle salonlarda ve yatak odalarında klasik tül perde tercih ederek gün içinde sağlıklı gün ışığı alabilirsiniz. Genellikle kırık beyaz, beyaz, krem rengi seçenekleri bulunan tül perdeler, estetik ve şık görünüme sahiptir. Göz yormayan düz renkler ya da etek uçlarında ve tüm tül perde üzerinde yer alan desenler, zevkinize hitap edecek zengin seçeneklerle ön plandadır.

Geniş Ve Uzun Camlar İçin Dikey Perdeler

Dikey perde, klasik ve uzun perdelerden vazgeçemeyenler için idealdir. Dikey perde modelleri, genellikle uzun camları bulunan evlerde, iş yerlerinde, plazalarda ve çeşitli yapılarda tercih edilir. Estetik açıdan tamamlayıcı bir bütünlük sağlayan dikey perdeleri, klasik korniş ve dübel aracılığıyla pencerelerinizde kullanabilirsiniz. 

Yatay perde tasarımlarından ziyade dikey perde çeşitleri kullanım açısından çok daha kolaydır. Özellikle de mekanizmalı perdeler için dikey seçenekler, çok daha rahat kullanıma sahiptir. Mekanizma yardımıyla kapanan pileleri yana doğru açabilirsiniz. Tekrar kapandığında bütün bir perde görünümüne sahip olur. Bu haliyle hoş bir kullanım sunar. 

Dilerseniz tül dilerseniz fon perde olmak üzere dikey mekanizmalı perde siparişi oluşturabilirsiniz. Dikey perdelerde pile genişliği, sizin tercihinize ve pencereye uygunluğuna göre değişebilir. Genellikle sık pileli yapıdakiler daha estetik bir görünüm sunar. 

Evlerinize çok yakışacak perde modelleri ve siparişleri için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. Perde ölçülerinizi, alacağınız perdenin türüne uygun olarak verebilirsiniz. Sonrasında perdelerinizi keyifle ve uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Doğru Perde Ölçüsü Alma Teknikleri

22 Kasım 2023
Perdelerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın !

© 2023 Demirci Perde. All rights reserved.

Powered by Enes Medya | yonkasoft.com