Plise Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

                       

Polyester kullanılarak üretilen plise perde, cam balkonlarda tercih edebileceğiniz güneş kontrol sistemlerinden biridir.  Kumaş özelliği sayesinde güneşi keserek özellikle yazın balkonlarınızda bunalmadan oturmanıza yardım eder. Aynı zamanda polyester kumaş sayesinde içeriyi göstermeyen özelliğe sahiptir. Temizlik açısından da kolaylık sağlayan plise perde modelleri, kumaş türleri bakımından farklılık gösterir. Kullanım kolaylığı sayesinde cam balkonlarda sıklıkla tercih edilir. 

Demirci Perde kalitesiyle cam balkonlarınıza özel plise perde yaptırmak için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Malzeme Kalitesi ve Türü

Dayanıklılık, kumaş kalitesiyle yakından ilgilidir. Plise perde dokusu tok bir kumaştan elde edilir. Bu sayede uzun yıllar yırtılmadan ve Güneş’ten aşınmadan sağlamlığını korur. Doku kumaşın düz, simli, kalın ve ince olmasına göre değişir. Genellikle düz dokulu kumaşlarda Güneş ışığını gece ve gündüz rahatlıkla kesebilirsiniz.  Malzeme kalitesi, tercih ettiğiniz firmanın güvenilirliğine göre değişir. Leke tutmayan ve kolay temizlenen kumaşlara sahip perdeleri tercih edebilirsiniz. Plise perde türleri, düz, simli, mozaik, viskon görünümlü, keten görünümlü polyester kumaşlardan oluşur. 

Renk ve Desen Seçimi

Renk uyumu, perdenin oda içi dekorasyon şekline uygun olmalıdır. Perde üzerinde yer alan desen, estetik görünümü destekleyici şekilde seçilmelidir. Renk ve desen seçiminde genellikle modern tasarımların sadeliği ön plana çıkar. Dokulu perde modellerinde ise aynı rengin farklı tonlarını bir arada bulabilirsiniz.  

Ölçü ve Boyutlandırma

Özel ölçü şekilde tasarlanan plise perde modelleri, camlarınızın uzunluğu ve eni ölçüsünde yapılır. Evinizin pencere boyutu ölçüsünde sipariş oluşturarak camlarınıza uygun plise perde sistemini oluşturabilirsiniz. Perdenin boyutu, montaj işleminin düzgün şekilde yapılmasını sağlamak adına çok önemlidir. Bu nedenle çerçeve içinde yer alan camın ölçüsünü hem genişlik hem yükseklik olmak üzere iki yerden almalısınız. Tam ölçü aldığınızdan emin olduktan sonra siparişinizi oluşturarak profil ve perde ölçülerinin doğru üretilmesini sağlayabilirsiniz. 

Işık Geçirgenliği ve Gizlilik

Opaklık ve saydamlık derecesi, perdenin güneş kontrolü ve içeriyi göstermeme özelliğiyle yakından ilgilidir. Yarı saydam perde modelleri gündüz hem gün ışığını hem de dışarıdan içerinin görünmesini engeller. Gizlilik ve güneş kontrolü için hem tül hem perde ayarı bulunan plise perde seçeneklerini tercih edebilirsiniz. 

Kullanım Kolaylığı ve Bakım

Kullanım kolaylığı açısından cam balkonlarda, kış bahçelerinde sıklıkla kullanılan plise uzun yıllar dayanıklıdır. Bir toz bezi ve perde temizleyici yardımıyla plise perde size bakım kolaylığı sağlar. Silerken çok bastırmanıza gerek yoktur. Leke tutmayan özelliği sayesinde sadece bir toz bezi yardımıyla perdenizi kolayca temizleyebilirsiniz. 

Montaj ve Kurulum

Profesyonel montaj desteği alarak plise perdeyi yapıştırarak ya da vidalayarak kurdurabilirsiniz. DIY kurulum için online sipariş vererek doğru ölçüde perde yaptırdığınızdan emin olmalısınız. Montaj ve kurulum için gerekli aksesuarların, profilin ve perdenin yerleşimini doğru şekilde yapmalısınız. Düzgün yapılan montaj ve kurulum sayesinde perdelerinizin uzun yıllar istediğiniz ayarda kullanabilirsiniz. Size kurulum için bütün parçalar eksiksiz gönderilir. Yine de kendi başınıza montaj yapmada zorlanırsanız uzman ekibimizden konuyla ilgili destek alabilirsiniz. 

Fiyat ve Bütçe Planlaması

Plise perde siparişi vermeden önce kendi bütçenizi belirlemeniz önemlidir. Evinizde ya da ofisinizde plise perde yaptıracağınız camları tespit ederek ödeyebileceğiniz fiyat aralığı tablosunu oluşturabilirsiniz. Kalite-fiyat dengesi açısından doğru kararı verdiğinizden emin olmalısınız. Malzeme kalitesi bakımından üstün niteliklere ve doğru üretim standartlarına sahip perde firmasını seçmelisiniz. Bütçe konusunda size en uygun olan seçenekleri, uzun vadede size sağlayacağı faydayı düşünerek perdelerinizi sipariş edebilirsiniz. 

Demirci Perde aracılığıyla camlarınıza gelecek üstün kaliteli güneş kontrolü ve mahremiyet sayesinde kontrol sizde… Şimdi fiyat bilgisi ve sipariş için bizi arayın!

28 Aralık 2023
Perdelerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın !

© 2023 Demirci Perde. All rights reserved.

Powered by Enes Medya | yonkasoft.com