Rustik Perde

Antrasit Ahşap Rustik

Rustik Perde

Kornişe perde asmaktan yorulduysanız rustik perde seçeneklerini keyifle kullanabilirsiniz.  Rustik perdeler korniş olmadan monte edildiği için perde asma ve çıkarma sırasında zorlanmazsınız. Büyük halkaların içinden geçen bir demir boru görünümlü parça yardımıyla perdelerinizi kolayca açıp kapatabilirsiniz. 

Doğal perde tasarımları yaptırarak evinizin çeşitli odalarında keyifli esintiler yaratabilirsiniz. Country stil perdeler sayesinde evinizde doğal yaşamın havasını her zaman hissedebilirsiniz. Eskiye özlemle yeni tasarımları birleştiren Vintage perde tarzı geçmişi ve bugunu harmanlayabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda rustik perde kullanarak istediğiniz modern, şık, zamansız ve sade tasarımları yaratabilirsiniz. Ahşap perde tasarımları gibi farklı ve özgün görünüme sahip dekoratif seçeneklerle evlerinizde kendi tarzınızı ön plana çıkarabilirsiniz. 

Demirci Perde kalitesiyle evlerinizde son dönemin doğal, pastel, retro, country, vintage tarzı perdelerine yer açabilirsiniz. Sipariş vermek ve perde modelleri hakkında bilgi almak için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Rustik Perde Nedir?

Bolca seçeneğe sahip olan, ahşap görünümlü rustik perde tanımı şu şekildedir: Rustik perde adını kullanılan malzemeden alır. Ahşap veya pirinçten yapılmış yatay çubuğun ya da borunun perde halkaları arasından geçirilmesi yoluyla kullanılan, duvara ya da tavana monte edilen perde çeşididir.  

Rustik perde kullanımı, evlerinizin her odasında, ofislerde, otellerde, hastanelerde, restoranlarda son derece yaygındır.Özel tasarım rustik perdeler sayesinde iç mekanlara kendi duygularınıza, özlemlerinize, yaşam tarzınıza uygun stiller oluşturabilirsiniz. Yeni olmasına rağmen yıpranmış görünümlü perdeler tercih ederek eskiyle yeniyi bir potada birleştirebilirsiniz. 

Rustik perdelerin özellikleri, klasiğin dışına çıkıp daha pratik yaşamak isteyenlerin hoşuna gidecek detayları bir arada barındırır. Klasik rustik perdeler, kumaş dokusunu kendinizin seçebileceği, sadece korniş yerine halka ve çubuk sistemiyle kurulan perde sistemini ifade eder. Rustik perde çeşitleri arasında dönemin yükselen trendleri Vintage tarz perdeler ve Country ev perde tasarımları öne çıkar. 

Rustik perde örnekleri, ahşap görünümlü ya da pirinç kaplama seçenekleriyle birden çok tasarıma sahip olabilir. Rustik perde desenleri ise tamamen isteğinize bağlı farklı kumaş tasarımlarıyla hayat bulur. Doğaya ait simgelerin bulunduğu figürlerin yanı sıra lazer kesim çeşitli tasarımlar da perde üzerine uygulanabilir. Rustik perde modelleri ve tasarımları genellikle sizin seçtiğiniz tarzı yansıtan perde kumaşı, rengi ve dokusuyla askı aksesuarlarının buluşmasından oluşur. 

Rustik Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rustik perde seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken özellikler arasında: 

    • Doğru perde boyutu,
  • Perde dayanıklılığı,
  • Fiyat uygunluğu,
  • Renk seçimi,
  • Rustik perde stilleri yer alır. 

Rustik perde alışveriş ipuçları arasında dayanıklılık, perde renk uyumu gibi önemli özellikler başta gelir. Dayanıklılığı yüksek, perde montaj gereksinimleri açısından sizi yormayacak modellerle ev dekorasyonunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

El yapımı rustik perdeler son dönemde özel tasarım perde modelleri arasında yer alır. Kendi zevkinize uygun rustik perde dekorasyon fikirleri için farklı tasarımlara ve modellere göz atabilirsiniz. Özel tasarım rustik perdeler, ilginizi çekiyorsa ahşap desenli perdeler gibi doğayı simgeleyen modelleri kullanmaktan keyif alabilirsiniz.  

Rustik ev dekorasyonu için tamamlayıcı perde seçenekleri arasında ahşap desenli olanlar evinizle eşsiz bir uyum sağlar. Rustik perde malzemesi, ahşap, metal ve pirinç gibi farklı elemanlardan oluşur. Askı borusu ahşaptan olabileceği gibi metal ya da pirinç malzemeden üretilebilen askı borusu da bulunur. Askı ayakları ve halkalar ise genellikle ahşap malzemeden üretilir. 

Evinizde doğayla iç içe havası yaratmak, yazlıklarınızda, dağ evlerinde, otellerde, bungalov evlerde ve ofislerde kullanmak için rustik perde tercih edebilirsiniz. Online alışveriş için perde mağazaları arasından bütçenize ve zevkinize uygun seçenekleri bulabilirsiniz. Önemli olan doğru kalitede ve fiyat performansı açısından sizi tatmin edecek perdeyi bulmanızdır. 

Farklı Mekanlar için Rustik Perde Seçimi

Rustik perdelerin mekana uyumu, iç mekanınızın mobilya ve dekorasyon tarzına uygunluğuyla ölçülür. Oturma odası rustik perdeleri için oda içindeki eşyaların genel havasına ve rengine uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bunu yaparken odanızı ferah gösterecek, camlarınızın boyutuna uygun perde seçeneklerini tercih etmelisiniz. 

Yatak odası rustik perdeleri arasında hem güneşlik hem de perde seçeneklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Sizi korniş ve perde düğmesi derdinden kurtaran çocuk odası rustik perdeleri, onların zevkine uygun,canlı renkleri ve desenleri bir arada barındırabilir. Ofis rustik perdeleri, daha sade, tek renkten ve açık tonlardan oluşabilir. 

Restoran rustik perdeleri, mekânın yansıttığı havaya uygun olarak rengarenk, cıvıl cıvıl ya da daha sade tasarıma sahip olabilir. Önemli olan seçtiğiniz perdenin iç mekanla uyum sağlamasıdır. Bu uyum, iç mekanda daha huzurlu ve pozitif bir enerji yaratmanıza yardım eder. 

Mutfak rustik perdeleri, genellikle küçük tezgah üstü pencereleri için tercih edebileceğiniz modellere sahiptir. Büyük camlı mutfaklarda da keyifle rustik perde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özel askı aparatı, mutfağınızın dekorasyonuna uygun renkte dokusu, rengi ve deseniyle rustik perdelerinizi keyifle kullanabilirsiniz. 

Banyo rustik perdeleri, küvet ya da duş teknesi bulunan alanda kabin yerine tercih edebileceğiniz modelleri içerir. Polyester kumaşa sahip, ıslanmaya dayanıklı banyo perdeleriyle hem mahremiyetinizi koruyabilirsiniz hem de banyonuzun ıslanmasını önleyebilirsiniz. 

Dış mekan rustik perdeleri, genellikle çardak, pergole, bahçe içi oturma alanları gibi kısımlarda kullanılır. Veranda ve balkonlarda da kullanabileceğiniz bu perde modelleri, ailenizle ve arkadaşlarınızla gözden uzak bir şekilde oturup rahatlıkla vakit geçirmenize yardım eder. 

Otel rustik perdeleri yine ev içinde kullanılan perde modelleri gibi iç mekan tasarımında önemli bir yer tutar. Otellerde de odalara giren ışığı kontrol etmek ve mahremiyeti korumak amacıyla rustik perde tercih edilir. 

Rustik Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Perde montajı adımları, son derece kolay şekilde tamamlayabileceğiniz birkaç basit uygulamadan oluşur. Rustik perde montajı malzemeleri arasında perde askısı, askı içinden geçirilecek boru, perdelerin asılacağı halkalar yer alır. 

Rustik perde montajı genel olarak aşağıdaki adımlardan oluşur:

  • Öncelikle perde askılarının yerini pencerenin üstünden işaretleyin. 
  • Pencerelerin iki kenarından biraz uzunluk bırakacak şekilde askı aparatının yerini ayarlayın. Sonrasında askı aparatını sabitleyeceğiniz kısımlara iki adet altlı üstlü vida deliği açın. 
  • Askı aparatını açtığınız deliklerin üzerine gelecek şekilde tutarak vidaları bu deliklere geçecek şekilde sabitleyin. Bunun için dübel ve vida takmaya yardımcı matkap kullanabilirsiniz. 

Askı aparatına boruların çapına uygun delikler açabilmek için rustik perde pergeli kullanmanız gerekir. Rustik perde pergel kullanımı, oyuk açacağınız yarıçap ya da çap kadar işaretleme yapmanıza  yardım eder. Montaj sonrasında açılan yarım ay şeklindeki oyukların üzerine boruları yerleştirebilirsiniz. Bütün bu malzemeler sizde bulunmuyor olabilir. 

Rustik perde kurulum ipuçlarına dair videoları izleseniz bile ince işçilik gerektiren kesme ve oyma işlemleri için destek alabilirsiniz. Montaj hizmetleri konusunda profesyonel bir perde firmasına ya da marangoza başvurabilirsiniz. 

Perde montajı malzemeleri konusunda endişelenmenize gerek yok. Kendi kendine perde montajı yapmak isteyenler için gerekli malzemeler üretici firma tarafından gönderilir. Demirci perde kalitesiyle evinize dönemin modasına uygun perdeler almanın en büyük avantajlarından biri, satış sonrası desteği de alabilmenizdir.

Perdenizle birlikte perde montajı video rehberi size gerekli teknik desteği sağlar. Montaj sırasında dikkat edilmesi gerekenler arasında parçaların doğru şekilde takılması hayati öneme sahiptir. Montaj yapmadan yani askı sistemini sabitlemeden önce halkaları boruya geçirdiğinizden emin olmalısınız. 

Montaj sırasında sağ ve sol tarafta eşit şekilde boşluk bırakmalısınız. Askı borusunu doğru yüksekliğe monte etmelisiniz. Rustik perde asma yöntemleri ve rustik perde kurulum ipuçları hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Rustik Perdelerin Bakımı ve Temizliği

Perde temizliği yöntemleri, kornişli perde seçeneklerinden çok da farklı değildir. Ahşap desenli perde bakımı için perdenizi askı halkalarına iliştirdiğiniz bağlantı noktalarından ayırabilirsiniz. Sonrasında perde kumaşınızın türüne uygun doğru programda perdelerinizi yıkayabilirsiniz. 

Kumaş perde temizliği için genellikle makinede ya da elde yıkama yönetimi tercih edebilirsiniz. Perde yıkama talimatları, perdecinizin size sunduğu tavsiyeler doğrultusunda uymanız gereken kuralları içerir. Askı aparatı ve boru kısmının tozunu alarak bu kısımda oluşan tortu ve tozları da kolayca temizleyebilirsiniz. 

Rustik perde hijyen önlemleri arasında perdelerinizi kirlenme düzeylerine göre belli dönemlerde yıkamak, askı ve boru kısmını da nemli bir bezle silmek gibi basit adımlar yer alır. Ahşap desenli perde bakımı, perdenizin kumaşına göre değişiklik gösterir. 

Rustik perdenin asılış şekli, montajı ve takılıp çıkarılması kornişli perdelerden farklıdır. Kornişe perde düğmelerinin teker teker geçirilmesi daha yorucu bir işlemdir. Diğer özellikleri açısından rustik perde temizlik ürünleri, leke giderici ajanlar kullanırken kumaş dokusuna zarar vermemeye özen göstermelisiniz.

Perde kumaşının türüne göre çok yoğun kimyasal kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Özel perde yıkama ve temizleme deterjanlarını kullanmayı düşünebilirsiniz. Perde temizlik ürünleri seçerken ağartıcı niteliği olmayanları tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Perde uzun ömürlülüğü onu nasıl kullandığınıza ve temizlik yaparken tercih ettiğiniz deterjana göre değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra perde kumaşının kalitesi de dayanıklılığı ve perde ömrünü etkileyen faktörler arasındadır. 

Rustik Perde Kumaş ve Renk Seçenekleri

Rustik perde renkleri, dekorasyonda tercihlerinizi belirleyen en önemli özellikler arasındadır. Renk seçimi ve kombinasyonlar, odalarınızda yaratmak istediğiniz ambiyansı oluşturmanıza yardım eder. Ruh halinize ve karakterinize uygun desenli ve düz rustik perde modelleri yaşadığınız yerde daha huzurla kalmanıza yardım eder. 

Rustik perde malzeme çeşitleri, kumaş seçenekleri arasından keten, pamuk, kanvas gibi seçenekleriyle ön plana çıkar. Kumaş kalitesi, güneşe dayanıklılığıyla da ilgilidir. Bunun için dokusu gereği tok ve sık yapılı perde seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Rustik perde tekstürleri, kumaşın dokusu, kullanım ve bakım kolaylığı açısından size seçim konusunda ipuçları verir. 

Ahşap desen perde renkleri genellikle pastel tonlarını, canlı renkleri, beyaz üzerine farklı renklerden oluşan desenleri simgeler. Kadife rustik perdeler de evlerinizde doğallığı, tok ve yumuşak dokulu yapısıyla son derece şık bir duruş sergiler.   

Pamuklu perde kumaşı tercih ederseniz doğal bir kumaş türü olan pamuğun güneşe dayanıklı yapısından faydalanabilirsiniz. Nefes alan dokulu yapısı sayesinde pamuk perde modelleri, daha uzun ömürlüdür. 

Kumaş seçenekleri konusunda detaylı bir araştırma yaparak rustik perde malzeme çeşitleri ve rustik perde renkleri konusunda güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Doğal renk paleti yardımıyla rustik dekorasyon renk uyumu konusunda tutarlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Perdeye dair en pratik sistemlerle tanışmak ve istediğiniz perde modelini, piyasa standartlarına uygun olarak sipariş vermek için şimdi bizimle iletişime geçin! 

Perdelerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın !

© 2024 Demirci Perde. All rights reserved.

Powered by Enes Medya | yonkasoft.com