Düz Tül Perde

Balık Sırtı Çizgili Tül Perde

Düz Tül Perde

Düz tül perde, evlerinizde ve ofislerinizde güneş ışığını ayarlamak ve mahremiyeti korumak adına tercih edeceğiniz aksesuarlardan biridir. Tül perde modelleri, kumaş türlerine ve desenlerine göre farklılık gösterir. 

Evlerinizde ve ofislerinizde keyifle kullanabileceğiniz yüksek kaliteye sahip tül seçeneklerini Demirci Perde güvencesiyle satın alabilirsiniz.

Düz Tül Perde Nedir?

Düz tül perde,  klasik tül modellerini barındıran dönemin modasına uygun farklı tarzları simgeler. Korniş yardımıyla cam üzerine asılan düz tül perde modelleri, dikim şekillerine ve kumaş dokusuna göre çeşitli görünümlere sahiptir. Evlerin salonlarında ve oturma odalarında keyifle kullanabileceğiniz uzun tül modelleriyle ev dekorasyonunuza hareket kazandırabilirsiniz. 

Tül Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon tül perde modelleri, oturma odası perde modelleri, ofis perde modelleri için kumaş seçenekleri yaşam tarzınıza ve zevkinize göre değişir. Perde seçimi yaparken: 

  • Kumaş türüne,
  • Kolay temizlenebilir olmasına,
  • Odanın genel havasına uygunluğuna,
  • Pencerelerinizin ölçüsüne uygun olmasına,
  • Kullandığınız odanın camlarına ve dekorasyonuna uygunluğuna,
  • Dayanıklı yapıda olmasına dikkat etmelisiniz.

Ev İçin Uygun Tül Perde Modelleri

Ev için kısa tül modelleri, petek üstü pencerelerinizde kullanabileceğiniz seçenekleri içerir. Özel ölçü perde siparişi sayesinde pencerelerinizin boyuna uygun ölçüde modelleri tercih edebilirsiniz. Klasik beyaz tül perde yerine, kırık beyaz, krem rengi, açık kahve, gri gibi renklerde tül perde kullanabilirsiniz. 

Hazır Dikilmiş ve Özel Ölçü Tül Perdeler

Hazır dikilmiş ve özel ölçü tül perde modellerinden birini seçerken evlerinizdeki pencerelerin yapısına uygun modellere göz atabilirsiniz. Odanın büyüklüğü, eşyaların konumu, pencerelerin uzun ya da kısa olması seçeceğiniz perdenin modelini belirlemenizde yardımcı olur. Odanızın ferah görünmesi, perdenizin kullanışlı olması için pencere boyutuna uygun perde seçmelisiniz. 

Her evin ve odanın yapısı birbirinden farklı olduğu için bazen klasik hazır dikilmiş perde modelleri, her odaya uymayabilir.  Özel ölçü tül perdeler, odanın yerden tavana kadar olan yüksekliğine göre değişir. Bazı evlerin yüksekliği daha fazlayken bazı evlerin yükseklikleri diğerlerine göre daha azdır. 

Düz tül perde modelleri içinde yer alan özel ölçü siparişi verebileceğiniz seçenekler:

Petek tül, kendine has dokusuyla bal peteğini andıran görünüme sahiptir. Şantuk keten, özel örme biçimiyle kendine has düzensiz görünümden doğan uyumla göze hitap eder. Dora keten, hafif yapısı ve şık görünümüyle dikkat çeker. Bambu tül perde, sık dokulu, ütü istemeyen yapısıyla kullanım kolaylığı sağlar. Zincir tül perde özel girift desenleriyle iç mekân dekorasyonunda özgün tarzları yansıtır. 

Kırışmayan Tül Perdeler – Keten ve Diğer Kumaş Alternatifleri

Kırışmayan tül perdeler, yıkadıktan sonra doğrudan asmanız için tasarlanmış modern dekoratif aksesuarlardır. Kırışmayan düz tül perde modelleri, keten, bambu, şantuk keten gibi tok duruşlu tül seçeneklerini içerir. 

Modern ve Klasik Tül Perde Modelleri

Modern ve klasik tül perde modelleri, hafif ve işlevsel özelliğe sahiptir. Modern perde seçenekleri arasında şıklığı ve özgün tarzıyla ön plana çıkan zincir perde modelleri dikkat çeker. Kare tül perde modelleri, tül üzerinde yer alan kare desenleriyle ön plana çıkar. Klasik olduğu kadar zengin ve gösterişli görünümüyle bambu tül perde, foldet keten perde gibi modeller en çok tercih edilenler arasındadır.

İlginizi Çekebilir: 2024 Yeni Perde Modelleri

Işığı Dengeli Dağıtan Tül Perdeler

Tüller, sadece evlerin camlarını örtmesi ya da gün ışığını azaltması amacıyla değil, aynı zamanda ışığın dengeli dağılmasında yardımcıdır. Son dönemde daha revaçta olan düz tül perde modelleri sayesinde gün ışığının içeriye dengeli dağıldığını fark edebilirsiniz. Bir yere yoğun şekilde vuran Güneş Işığı sorununu geride bırakmak için ışığı dengeli dağıtan tül perde seçeneklerine göz atabilirsiniz. 

Demirci Perde kalitesiyle satın alacağınız bütün tül perdeler, ışık ve gizlilik kontrolü açısından istediğiniz kaliteyi sunar. Salon tül perde modelleri fiyatları ve diğer bütün perde seçenekleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Sık Sorulan Sorular

Hangi Tül Perde Kırışmaz?

Keten, keten foldet, şantuk keten, Grek (petekli) gibi kumaş türlerine sahip perde modelleri genellikle kırışmaz. Kumaş dokusu sert olan kumaşlar, yıkama sırasında kırışmaz. Sonrasında doğrudan kornişe asarak hızlıca kurumasına yardım edebilirsiniz. Kullanım sırasında da elle çekişte, kolay kolay tok duruşunu kaybetmez. 

Grek Tül Perde Ne Demek?

Klasik tül perde çeşitlerinden biri olan Grek tül perde, petekli tül modellerine verilen isimdir. Tok ve sert bir yapıya sahiptir. Kırışmayan bir yapıya sahiptir. 

En Kullanışlı Tül Perde Hangisi?

Son dönemin modası olan, kırışmayan perde seçenekleri genellikle en çok tercih edilenler arasındadır. Modern tarzları yansıtan, klasik, retro, Grek gibi farklı tarzda perde modelleri, gerek duruşları gerek kullanım kolaylığı açısından tercih edilir. Balıksırtı gibi deseniyle ve orijinalliğiyle dikkat çeken tül perdeler odalarınıza abartısız bir şıklık katar. 

En İyi Tül Perde Nasıl Anlaşılır?

Sizin için en iyi düz tül perde, hem zevkinize hitap eden hem de kumaş dokusuyla kendini belli eden yapıya sahiptir. Sık ve tok yapıdaki kumaşların, kolay yıkanabilir ve kurutulabilir yapısı, üstüne de kırışmayan özelliği keten kumaşları ön plana çıkarır. Sentetik yapısı, tok duruşu, makinede yıkanabilir kumaşı, perdelerinizi kolayca temizleyebilmenize yardım eder. 

Perdelerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın !

© 2024 Demirci Perde. All rights reserved.

Powered by Enes Medya | yonkasoft.com