Stor Perde Zinciri Nasıl Takılır?

                       

Stor perde zinciri, perdeyi açıp kapatabilmeniz için size kontrol olanağı veren parçadır. Yanlış montaj işlemleri, yanlış kurulum ve kullanım hataları nedeniyle,  perde zinciri kopabilir.  Stor perde zinciri koptu ise perdecinize başvurarak ilgili desteği alabilirsiniz. Kendiniz evde zincir değişimi de yapabilirsiniz. Bunun öncesinde perde mekanizmasının kusursuz olması için dikkat etmeniz gereken belli detaylar bulunur. 

Evinize modern ve şık perde esintileri getirirken konforlu, kullanımı kolay ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş modelleri tercih etmelisiniz. Demirci Perde kalitesini tercih ederek evlerinize dayanıklılığı yüksek, ergonomik stor perde siparişi verebilirsiniz. 

Stor Perde Zinciri Montajı: Adım Adım Kılavuz

Stor perde zinciri montajı, perdeyi doğru şekilde açıp kapatabilmek için son derece önem taşır. Stor perde zinciri takarken aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1.Mekanizmanın içine zinciri geçirerek çevirme hareketiyle yerleştirebilirsiniz.

2.Mekanizma kafasını alüminyum boruya geçirerek tam oturmasını sağlayabilirsiniz. 

3.Borunun öteki ucunu da yuvaya yerleştirmek için sabitleme tıpasını bastırarak monte işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Yukarıdaki adımları takip ederek kendi perdenizi tek başınıza takabilirsiniz. Montaj için ihtiyaç duyduğunuz her türlü malzeme size siparişinizle birlikte teslim edilir. Bu işlemleri kendi başınıza yapmakta zorlanırsanız Demirci Perde uzman ekibi, size gerekli teknik desteği sağlar. 

Evde Kendi Başınıza Stor Perde Zinciri Nasıl Takılır?

Stor perde zinciri takma işlemini, size gönderilen talimat rehberini kullanarak yapabilirsiniz. İnternet üzerinden sipariş vererek aldığınız stor perde mekanizmasını adım adım birleştirerek yerine takmalısınız. Kendi başınıza takmakta zorlanırsanız yine teknik servis desteği alabilirsiniz.  

Taktığınız zincir bir süre sonra koparsa onu komple değiştirmek yerine çakmak yardımıyla kopan iki ucu yakarak birleştirebilirsiniz. Yanık nedeniyle oluşan siyahlığı kamufle etmek için oje ya da mobilya boyasıyla boyayabilirsiniz.

Stor Perde Zinciri Kurulumu: Sıkça Yapılan Hatalar ve Çözümleri

Evde stor perde montajı yaparken zincirin ters takılması ve montaj sırasında perdenin yuvaya tam oturmaması en sık yapılan hatalar arasındadır. Tavana monte edilmesi gereken perdenin gerektiği şekilde yuvasına yerleştirilememesi, bir süre sonra yere düşmesine sebep olur. Perde montajı yaparken kumaşın mekanizmaya sıkışması, kumaşın yere paralel olmaması gibi hatalar da perde mekanizmasının arızalanmasına yol açar.

Stor Perde Zinciri Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stor perde zinciri değiştirme işlemini öncelikle perde mekanizmasını sökerek yapabilirsiniz. Bunun için perdeyi tutan yan yuvaları borudan ayırmalısınız. Borunun içine oturtulmuş olan zincir mekanizmasının başını borudan çıkarmanız gerekir. Çıkardığınız kısımda yer alan zinciri çevirerek mekanizmadan uzaklaştırabilirsiniz. Sonrasında zinciri yerinden çıkarıp yeni zincirle değiştirebilirsiniz. Değişimi gerçekleştirdikten sonra mekanizmayı tekrar monte hale getirebilirsiniz, tavana veya monte yuvasına yerleştirebilirsiniz. Perde montajını doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra mekanizmayı güvenle kullanabilirsiniz. 

Perde fiyatları hakkında genel bir piyasa araştırması yaparak, ölçülerinizi doğru şekilde aldıktan sonra istediğiniz stor perde modellerini sipariş verebilirsiniz. Demirci Perde garantisiyle kalitesi yüksek, fiyat performans ürünü stor perde modellerini kolayca satın alabilirsiniz. 

28 Aralık 2023
Perdelerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın !

© 2023 Demirci Perde. All rights reserved.

Powered by Enes Medya | yonkasoft.com